Cvičení

Co je cvičení port de bras?

Také byste chtěli mít pevné ruce? A hlavně ladné? Jednou z možností, jak toho docílit, je cvičení port de bras. Co to vlastně je? Na čem je založené? A jaké jsou jeho základy? To vám řeknu v tomto článku.

Co je port de bras?

Port de bras je speciální cvičení vycházející ze scénického tance a hlavně z baletu, kdy skutečně skoro každý cvik doprovází ladné pohyby rukou. Port de bras propojuje dohromady posilování s váhou vlastního těla a strečink. Najdete v něm dokonce i některé jógové pozice, nebo pozice pilates. Zakladatelem oboru je Julio Dieguez Papi (fyzioterapeut, mezinárodní prezentér a školitel aerobních a body&mind forem ze Španělska).

K čemu je dobré?

Jedná se o cvičení, které se zaměřuje na posílení rukou, zlepšení rovnováhy a držení těla, na získání ladnosti a elegance pohybů. Zlepšíte se i koordinace pohybů a jejich návaznost. Zkrátka port de bras je cestou k eleganci a grácii a navíc k posílení těla i ducha. Z toho všeho je jasné, že se jedná o cvičení Body and mind. Je to úžasná příležitost, jak vypnout hlavu a soustředit se jen na konkrétní pohyby a jejich správné provedení. A na to, jen tak si zatančit.

Jak na něj pohlížím já?

Cvičení port de bras je vhodné skutečně pro každého. Začít s ním můžete kdykoliv. Protože je to cvičení pomalé, je možné ho pořádně procítit a sledovat skutečně každý pohyb a zároveň každý pohyb dotáhnout až do konečků prstů. Jakožto milovnici baletu mi je velmi blízké. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že právě díky tomuto cvičení je možné krásně vypracovat a vytvarovat ruce nejen „do plavek“. Jsou také díky cvičení silnější.

V následujícím videu, které jsem pro vás připravila, rozebírám úplně základy cvičení port de bras a jednotlivé baletní pozice rukou. Pak jsem přidala pár jednoduchých cvičení zaměřených na ladnost, protažení a rovnováhu. A samozřejmě také na koordinaci. To vše v 17 minutách. Tak si pojďte se mnou zacvičit!

 

Mladá dívka s duší umělce. Nadšenec. Milovnice tance, literární tvorby a přírody. Nepohrdne ani kvalitní kulturou, vážnou hudbou a dalšími podivnostmi. Třeba jako převlékání do kostýmů. Zkrátka zcela normální člověk!

4 komentáře

  • Janinka

    Takhle po ránu se na to strašně hezky dívá, takové pěkně vláčné, pohodové, zkrátka tak akorát na ten ranní rozjezd, žádná divočina :).

  • Boudicca

    Port de bras znám, protože jej cvičí má mamka. Osobně mám raději jógu, ale toto je také velmi nenásilné, přirozené pro tělo a zároveň možnost, jak si hezky zpevnit ruce a narovnat záda :). Ráda si odpoledne pustím celé video. Takto z ukázky, kterou jsem si přehrála, vypadá cvičení v tvém provedení krásně.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Copy link
Powered by Social Snap