Cvičení

Výzva #pohnise – deset minut pro vaše tělo

Aktuální situace moc nenahrává jedné velmi zdravé záležitosti. Pohybu. Opět nám ho omezili, opět nás drží ještě více doma. Je to pochopitelné, ale zároveň nesmíme zapomenout na to, že pohyb je třeba. I kdyby to bylo třeba jen deset minut. A právě od toho je tu výzva #pohnise.

Co je #pohnise?

Jak již možná víte, spravuji na Facebooku skupinu Zdraví v pohybu, aneb Cvičení a výzvy pro zdravé tělo i ducha. A právě v ní teď budu rozjíždět výzvu #pohnise. O co se jedná? A proč výzvu sledovat? Protože přeci v téhle době nesmíme jen sedět, ale musíme se trochu i hýbat!

Výzva pohni se bude zaměřená na desetiminutová krátká pohybová videa různého druhu – budou mezi nimi relaxační techniky, terapeutická cvičení na vypořádání se s aktuální situací, a pak  videa čistě cvičební (jóga, protahování, port de bras…). Zkrátka abychom nezapomněli na to, že máme tělo a že je třeba se o něj také správně starat. Zároveň, abychom do celé té situace přinesli alespoň trochu radosti z pohybu.

Jak se výzvy zúčastnit?

Cvičební videa budu nahrávat do skupiny Zdraví v pohybu, aneb Cvičení a výzvy pro zdravé tělo i ducha, kam je tedy třeba se přidat. Videa samozřejmě budou k dispozici celou dobu, proto se můžete připojit kdykoliv, a kdykoliv se můžete třeba i k jednotlivým videím vrátit.

A co k tomu potřebujete? Nic víc, než trochu prostoru a samozřejmě deset minut vašeho času. To není moc, ne?

Pokud byste se nechtěli přímo přidávat do skupiny, výzva poběží simultánně i na mém instagramu @andela_v_pohybu. Můžete mě proto sledovat tam. Všechna videa budu přidávat také do IGTV.

Kdy začínáme?

Začínáme 3.3.2021, ale videa samozřejmě budou k dispozici i nadále. I po  skončení výzvy (která skončí s koncem lockdownu, toho nejtvrdšího).

Nezapomeňte o výzvě říct kamarádům a známým a prosím, sdílejte článek o ní dále, ať tu radost z pohybu má co nejvíce z vás!

Tak co? Kdo jde do toho se mnou! Budu se na vás těšit buď ve skupině, nebo na mém Instagramu! 

 

Mladá dívka s duší umělce. Nadšenec. Milovnice tance, literární tvorby a přírody. Nepohrdne ani kvalitní kulturou, vážnou hudbou a dalšími podivnostmi. Třeba jako převlékání do kostýmů. Zkrátka zcela normální člověk!

4 komentáře

  • Jitka

    Mám pocit,že jsem přes zimu zlenivěla,moc necvičím.Na facebooku mám sice profil,ale nechodím tam,ale znamenám do kalendáře.
    Přeji ať se zítra daří.

  • Boudicca

    My jsme na lockdown odjeli pryč, protože by mi hrozně chyběla možnost vyrazit z malého pražského bytu na pořádnou procházku. Takže teď jdu každý den aspoň 10 km na čerstvém vzduchu (a navíc bez roušky, protože nikde nikdo – jaká to radost!). Už po 10 dnech se tělo zázračně uzdravuje ze všech problémů, které mě poslední měsíce trápily, a hlava je krásně čistá.

    Výzva se mi moc líbí, je to záslužná iniciativa. Přidala jsem se na FB do skupinky. 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Copy link
Powered by Social Snap